• 00.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg

sport w bedzinie 04W Będzinie każdy niezależnie od wieku może realizować swoje pasje. Świadczą o tym nowo otwarte obiekty sportowe oraz mnogość i różnorodność imprez i zajęć.

Przy rozbudowie infrastruktury sportowej pochwalić się możemy nowoczesnym skateparkiem, spełniającym najwyższe standardy bezpieczeństwa, a także pełnowymiarowym boiskiem do piłki siatkowej plażowej, na którym rozgrywane są najważniejsze imprezy w Polsce m.in. półfinały Mistrzostw Polski Kadetów. Zimą, mieszkańcy cieszyć się mogą szaleństwem na miejskim lodowisku wyposażonym w wypożyczalnię sprzętu. Dla amatorów piłki nożnej powstał w Grodźcu nowoczesny kompleks, w skład którego wchodzą: pełnowymiarowe boisko trawiaste, boisko treningowe oraz niezbędne zaplecze administracyjno-socjalne. Dbając o jak najlepsze warunki w tym roku na jednym z boisk treningowych zamontowano nowoczesne oświetlenie.

Ogromnym autem naszego miasta jest aż sześć obiektów Strefy Aktywności Rodzinnej, które są różnorodne – z nowoczesnymi placami zabaw, siłownią zewnętrzną lub parkiem linowym. Wszystkie obiekty są ogrodzone, oświetlone, posiadają monitoring i strefę Wi-Fi. Tuż obok jednej ze stref znajduje się miasteczko ruchu drogowego, na terenie którego najmłodsi poznają zasady zachowania się na drodze. Organizowane są tam również egzaminy na kartę rowerową. Dodatkowo przy sześciu strefach powstały samoobsługowe serwisy rowerowe.


sport w bedzinie 42Na osiedlu Syberka powstał Pumptrack. Bezpieczny tor treningowy z pewnością sprawi radość każdemu pasjonatowi dwóch kółek. Początkujący mogą powoli i spokojnie przejeżdżać tor, wprawni rowerzyści rywalizować między sobą, a najlepsi jeździć na jednym kole. Do infrastruktury rekreacyjno-sportowej Będzina dołączyła też nowa inwestycja - Wodny plac zabaw przeznaczony dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Wodny plac zabaw zlokalizowany na osiedlu Warpie obok Strefy Aktywności Rodzinnej przy ul. 1 Maja, jest niewątpliwie miejscem frajdy i zabawy dla całej rodziny. Urządzeniom wodnym towarzyszą natryski otwarte, budynek sanitarny oraz dodatkowe miejsca parkingowe. Cały obiekt jest monitorowany i oświetlony nocą. Ponadto dla mieszkańców miasta cyklicznie organizowane są największe wydarzenia sportowe w Polsce. Trzykrotnie ulicami naszego miasta przyjechała najlepsza elita kolarska podczas największego wyścigu kolarskiego w Polsce Tour de Pologne. Do Będzina zawitali również siłacze świata rywalizując w zawodach Super Puchar Polski 2012 i Puchar Europy Strong Man 2013. Będzińska drużyna piłki siatkowej na swoim parkiecie gościła najlepsze zespoły w Polsce, a mecze transmitowane były przez telewizję Polsat Sport. Będzin jest także gospodarzem imprez dla miłośników sportów samochodowych. Tegoroczna edycja Rajdu Zamkowego kolejny raz jak zawsze przyciągnęła rzeszę fanów motoryzacji.

 

sport w bedzinie 11

 

 

W kalendarzu imprez sportowych odbywających się w Będzinie nie może zabraknąć popularnych zawodów biegowych, turniejów piłki nożnej, siatkowej itp. Kolejny raz w Będzinie odbyła się międzynarodowa impreza sportowa Młode Piłkarskie Talenty – turniej piłki nożnej, w którym wzięło udział aż 16 drużyn z Czech, Polski i Słowacji.

 

 

 

00726445b9f4b61ba40ebadac7b466df

 

Hala sportowa w Łagiszy przy Szkole Podstawowej nr 9 w Będzinie w tym roku kolejny raz zmieniła się w profesjonalną arenę taneczną, wszystko to za sprawą Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Będzina.

 

 

Bogatą ofertę zajęć posiadają również będzińskie jednostki OSiR i MOS, które proponują mieszkańcom różnorodne zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych.


sport w bedzinie 36

sport w bedzinie 55

 

sport w bedzinie 50

sport w bedzinie 02

sport w bedzinie 17